Najnowszy spektakl
Małej Akademii Teatralnej
„W oparach absurdu”

Reżyseria: Sylwia Dąbrowska, Sławomir Kochanek
Choreografia: Larysa Grabińska
Występują: Amelia Maćkowska, Amelia Radecka, Julia Apanasewicz, Viktoria Nowicka, Hania Prill-Depta, Marta Szkodzińska, Radek Pilip, Bartek Pastuszka, Ola Mikołajczyk, Gosia Zwerchowska, Marta Karwowska, Oliwia Michalska, Dominika Krzemińska, Julia Bradyga
Antek Zander, Natalia Wróbel
Scenariusz: Powstał w oparciu o teksty Pierra Gripari „Dwa telefony”, „Akwizytor”, „Sprzedawca Klapsów”, „Idiotka na niby”.

Tam gdzie rzeczywistość się zakrzywia i rozum ustępuje miejsca…, powstają niestworzone rzeczy. Tam właśnie, gdzieś pomiędzy realnością i absurdem usytuowana jest akcja najnowszego spektaklu Małej Akademii Teatralnej „W oparach absurdu”. Surrealistyczne 4 krótkie opowieści sceniczne, to przeplatanka baśni dla dorosłych i odzwierciedlenie w krzywym zwierciadle ludzkich relacji. Spektakl powstał w oparciu o teksty, które są zabawne i przewrotne. Pierre Gripari pisał głównie dla dzieci, ale historie prowadzi w zaskakujący sposób. Nie od razu dowiadujemy się gdzie jesteśmy, i kto jest bohaterem narracji. Pojawiają się w opowieściach zaskakujące momenty i całkiem niespodziewane zwroty akcji. Mimo, że scenariusz opiera się na literaturze dla dzieci, spektakl jest skierowany do widza w każdym wieku. To zdecydowanie nie jest bajka, to mieszanka wybuchowa!

Pracując na spektaklem myśleliśmy formą i obrazem, tekst traktujemy niejako jako „pre-tekst” do zabawy postacią, strojem, ruchem. Nie zależy nam aby odzwierciedlać rzeczywistość, ale by bawić się konwencją i formą teatralną. W jednym spektaklu połączyliśmy kilka tekstów, które wspólnie tworzą własną rzeczywistość.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.