Jaki sprzęt wykorzystuję do nagrań? Smartphone lub komputer. Przede wszystkim dlatego, że je mam i nie muszę dodatkowo inwestować. Poza tym, da się nimi zrobić dobre video!

sprzęt do nagrań
mój pełny zestaw do nagrań

Wiem wiem, jako że uczę jak lepiej prezentować się przed kamerą, to ktoś mógłby pomyśleć, że kamerę mam super ekstra profesional + dodatkowe oświetlenie + podpięty mikrofon +…

No cóż, może tak kiedyś będzie. Sypialnię zamienię na studio nagrań. Zakupię masę sprzętu i zatrudnię dodatkowego operatora 🙂 Na ten moment jednak radzę sobie swoimi siłami. Plan nagrań aranżuję w tzw. dużym pokoju, tuż przed nagraniem przenosząc tonę dziecięcych zabawek w drugi kąt, staram się nagrywać w dzień, gdyż korzystam z najlepszego dostępnego mi oświetlenia – światła dziennego. W 90% używam do nagrań mojego telefonu, w 10% komputera, i to wówczas gdy robię live’y/webinary i chcę dzielić się ekranem.

 

telefon w funkcji kamery
telefon w funkcji kamery
oświetlenie z okna
oświetlenie z okna

Wyszperałam z szafy jeszcze 2 rzeczy. Statyw do aparatu i rączkę do selfi, z połączenia uzyskałam statyw do telefonu. Zapewne można taki kupić, ale ja jestem fanką patentów i zakulisowych DIY. Zresztą jeśli kiedyś, ktoś z Was miał okazję widzieć jak wygląda plan filmowy, to doskonale wie, że patenty obowiązują wszędzie 🙂 Natomiast jak nagrywam z komputera to stawiam go stole i dodatkowo na 2 ryzach papieru / kilku książkach (co tam jest pod ręką) – tak by mieć kamerę na wysokości wzroku!

statyw do telefonu
statyw do telefonu

I już! To cały mój sprzęt 🙂

Zastanawiałam się nad tym czy inwestować w sprzęt na samym początku, ale przyszło mi do głowy, że większość osób, które nagrywa, albo chce nagrywać, dysponuje dokładnie takim samym sprzętem: telefonem, komputerem lub tabletem. W związku z czym lepiej, bym uczyła jak operować tymi właśnie dostępnymi zasobami.

Bo wiecie co? Da się! Da się zrobić bardzo fajne video przy użyciu telefonu, no dobrze, smartfona. I na początek nie trzeba wcale martwić się o więcej. Więc jeśli macie którąś z tych rzeczy, to jesteście technicznie przygotowani do wzięcia udziału w Wyzwaniu!

wyzwanie